A DSL sorozatból jelenleg két erősítőfej érhető el, egy kicsi és egy nagy. A nagyobbik tulajdonképpen a JCM2000 utódja, vagy reinkarnációja, nevezhetjük bármelyiknek. Ami biztos, hogy néhány modifikáción ment keresztül, például korábbi deep switch helyett egy Resonance potit, a rugós helyett stúdió-minőségű digitális zengetőt kapott, kicsit változott a dizájn is. Ezen felül triódia / pentóda kapcsoló is van rajta, így 50W-ra felezhető a teljesítmény. Az előfokon négy darab ECC83-as a végfokon négy darab EL34-es elektroncső dolgozik.
A DSL100H is kétcsatornás, a Classic gain csatornán Clean és Crunch mód, az Ultra gain csatornán Lead 1 és Lead 2 mód közül választhatunk. A Clean módnál csilingelő, fényes Marshall tiszta hang jön elő, a Crunch egy középdúsabb, orrosabb túlvezérelt sound-ot produkál. A két Lead mód között nincs olyan szignifikáns különbség mint a tiszta csatornán, egyik mód sem szűkölködik gain-ben, gyönyörűen telített szövetű torzítás, még a legelvetemültebb trash metal gitáros sem tekerné „kétóránál tovább”. Apropó trash metal… a DSL 100H-t használja Gary Holt is, aki a tavaly elhunyt Jeff Hanneman helyett játszik a Slayer-ben. Gary V30-akkal szerelt ládán használja, némi Tube Screamer-rel boost-olva a fejet. De nem csak a metálos fenegyerekek számára attraktív: Jeff Beck is az új DSL-t használja a „live rigben”. Jeff Greenback-es Marshall ládára esküszik, ahogy ez az alábbi Rig Rundown-ból kiderül.
Tagadhatatlan, hogy az új DSL100 a „legolcsóbb” full csöves Marshall fej, mégis olyan prominens gitárosok használják, akiknek valószínűleg nem számít az, hogy mennyibe kerül egy erősítő amit a színpadra visznek. Mégis ezt az erősítőt választották, ami nem meglepő, hiszen egy elképesztően jól szól. Nyugodt szívvel merem állítani, hogy ennél jobb vétel ár-érték arányban jelenleg nincs a piacon full csöves erősítőfej kategóriában.
Kistestvére a DSL15H, szintúgy trióda / pentóda kapcsolási lehetőséggel, (15 Watt / 7,5 Watt). Ez a fej is az úgynevezett „lunchbox” erősítők közé sorolható kompakt mérete és relatíve kis teljesítménye miatt. Az előfokon három ECC38, a végfokon egy ECC83 és egy pár 6V6-os elektroncsővel, azonos EQ panellal mint a kombókon. Alább egy videó amin Lukács Peta teszteli, még alább Dandó Zolika a nagyobb verziót.
Kommentek