Nagy Máté kezei közé kaparintott egyet a nevezett eszközből. Annyira rápattant, hogy leírta véleményét és csinált egy röpke videót. Íme:
A G-Lab név hallatán az ember joggal várja el a csúcsminőséget. Mint mindig, most is megkapjuk a pénzünkért, amit várunk. A lengyel cég sosem átallott minket elkápráztatni újszerű megoldásaival. Egyaránt igaz ez a rendszervezérlőikre és a stompbox effektjeikre is, mint amilyen például ez a pedál.
A hangja először a full-analog szalagos delay-ekre emlékeztet, bár kikeverhetők vele modernebb, karcosabb soundok is. Nem tud ezerféle ping-pong visszhang-hangot és egyéb varázslatot, mint digitális társai. Egyet tud de azt JÓL. :)
Amellett, hogy a hangja már elsőre megkapó, egyéb hasznos funkciókat is rejt számunkra ez a kis kütyü.
-Egyből feltűnik az ízléses háttérvilágítással ékeskedő két „taposópoti” aminek segítségével akár lábbal, játék közben is állíthatjuk az effektezett jel szintjét és a delay time-ot.
- Nem elég, hogy Tap-tempo-val rendelkezik, de ezen felül még felezhető, illetve triolás delay-time is beállítható.
- Az effektezett jelet egy bass és egy treble potival hangszínelhetjük.
-A Hard-Soft kapcsoló szintén a cég zsenialitását fémjelzi (lásd a videóban)
- Kill Dry kapcsoló, csak az effektezett jelet engedi át (párhuzamos effektloop-hoz)
- Bátran küldhetünk neki MIDI parancsokat, hallgatni fog ránk. (MIDI IN input, MIDI THRU output)
- CONTROL OUT segítségével egyéb G-lab eszközöket (pl. Reverb) vezérelhetünk a pedál aktiválásával egyidejűleg, de köthetünk rá csatornaváltást is.
- A készülékház oldalán található süllyesztett potikkal a ki és bemeneti szinteket össze lehet lőni a rendszerrel (így nem torzít be az effektezett hang)
- Az on-off és tap tempo kapcsolók abszolút zajmentesek.
Amikor először kipróbáltam, órákig nem tudtam letenni hangszert, annyira inspirált a sound. Nem tudtam neki ellenállni, egyből beépítettem a rendszerbe és azóta is pedalboardom nélkülözhetetlen tartozéka a Tirana Rockers bulikon.
Nagy Máté
Kommentek