Igen, valahogy nem tudunk kifogyni az újdonságokból, ismét itt van egy, szintén Frankfurtból és jól kitalált, hasznos funkciókkal és szandokkal van tele és kicsi és szép és jó és májusban már a Night Train-nel együtt itthon is kapható lesz a VOX Tonelab ST.
Először egy német hangszerbolt katalógusában olvastam a Tonelabről és egy bazi kép volt a hirdetés mellett, egy maszkos fazonnal és mellé írva, hogy igen, Slipknoték is használják. Na mondom ez biztos súlyos cucc lehet. Olvasgattam róla meg kérdezgettem embereket akiknek volt vagy van, mindenki jókat mondott róla, aki eladta megbánta. Mindenki azt mondta, "hallod ez az a cucc, ahol a cső tényleg nem dísznek van frankón lehet hallani a hangban". Aztán a Gitár Júniálison tavaly Hrutka Robi mutatta be a cuccot és hát mit mondjak, igaz volt a sok mende-monda, tényleg baromi jól szól a VOX AC30-asokon a motyó.
Hát most itt van a Tonelab kistesója a Tonelab ST, ami tulajdonképpen, egy Valvetronix erősítő előfoka egy csöves multiba zárva.
Az előfok rész 33 erősítő modellt tartalmaz a kristálytiszta AC15 és Fenderes szandoktól a brutál higain metál hangokig. Ezekhez társul 11 féle ládaszimuláció, valamint 11 kispedál effekt modell, 11 modulációs/delay szimuláció és 3 féle reverb. Azt hiszem ez a legtöbb gitárosnak elég kell, hogy legyen, mégha egy bluegrass egy blues, egy jazz egy rock és egy belezős metálzenekarban is játszik egyszerre. 100 presetel gazdálkodhatunk, amiből 50 gyári beállítás, ebből 20 híres gitárosok hangjait tartalmazza, valamint 50 hely saját beállításainknak.
Ami egy nagyon spéci funkció a Tonelab ST-n az az USB aljzat, ami ASIO kompatibilis kapcsolatot tesz lehetővé bármilyen számítógépes felvevő programmal, semmit sem veszítve így a hangminőségből. Egy jó példa ennek használhatóságára, ha például vonalból szeretnénk felvenni kedvenc erősítőnk hangját jó minőségben, de nincs százezreket érő mikrofonunk, előfokunk valamint hangkártyánk ennek megvalósításához. Ilyenkor a Tonelab ST-t ládaszimulátorként használva csak fogjuk, csatlakoztatjuk a géphez, majd az erősítőnk sendjét az inputba dugva beállítunk egy láda szimulációt és voila.
Az USB egy más funkciót is ellát, mégpedig, hogy a netre kapcsolódva tölthessünk le vagy oszthassunk beállításokat más gitáros kollégákkal a VOX Toneroomban. Nem is tudom mi kéne még bele, most nem jut eszembe semmi.
-Andy-
Kommentek